Değişimin en kısa yolu; Muntes!
En iyi kalite ve en uygun fiyat için Muntes'i tercih edin
TEKLİF FORMU

ÇEVREYE DUYARLI VRV KLİMA SİSTEMLERİ

Çevreye zarar vermeyecek bir iklimlendirme sisteminden yararlanılmak isteniyorsa VRV klima sistemleri tercih edilebilir. Bu sistemler aracılığıyla, aşırı güç sarfiyatı engellenmiş olur. Çevreye duyarlı olan sistem sayesinde, sürekli olarak tam kapasitede gaz sevkinin yapılmaması, verimi artırır.

VRV Klima Nedir?

Özel iklimlendirme sistemlerinden olan VRV sayesinde, binanın genel olarak ihtiyacı olan akışkanın döngüsü ve durumuyla ilgili verimli otomatik kararlar alınabiliyor. Tamamen enerji tasarrufunun gerçekleştirilebilmesine odaklanmış bir yapısı bulunduğu için, istediğiniz sıcaklığa, ortam ısısına ulaştığınızda doğrudan inverter klimanın minimum güç modunda çalışmaya başlamasını sağlar. VRF Klima sistemlerinin ulanıcılarına tanıdığı en önemli özelliği, akış denetim ünitelerinin çok daha verimli bir yapıya sahip olmasıdır.

2 farklı sistemden oluşturulmuş olan çeşitleri aracılığıyla, Heat Recovery ve Heat Pump VRF olarak ısıtma ve soğutma işlemlerinin gerçekleştirilebilmesini sağlar. İleri düzey olan kontrol ve ısı sistemi sayesinde sıcaklık modları arasında hızlı ve verimli sonuç alınabilecek şekilde geçişe imkan tanır.

Merkezi Kontrol Özelliği

Merkezi kontrole imkan tanıması sayesinde, değişken gaz debisine bağlı olarak tüm gaz seviyesi kontrolü kullanıcıya ait oluyor. Merkezi kontrol özelliğinden yararlanabilmek için gün içerisinde özel olarak bina içinde ısıtma veya ısı dengeleme işlemlerinizi minimum güç sarf ederek gerçekleştirebilirsiniz.

İç üniteler her zaman için birbirinden bağımsız olarak çalışma imkanına sahip olduğu için soğuk veya sıcak bir ortam oluşturulabilir. Sonrasında ise dengeleme imkanı tanımasıyla, ortamdaki hava değişimini sağlarken aynı zamanda minimum güçte kontrol sürecinden yararlanılabiliyor.

VRV Klima Nerelerde Kullanılır?

Bu yapıdaki klima sistemlerinin günümüzde kullanımı, binanın her bir bölümünde farklı havalandırma yapısına sahip sistemler gerektirmesi halinde ortaya çıkar. Restoranlar, plazalar, ofisler, oteller, lüks apartmanlar ve özellikle alışveriş merkezlerinde VRV bu sisteme sahip olan iklimlendirme cihazlarına yer veriliyor.

Kullanılan teknoloji sayesinde çalışma modellerinin tamamı, çevreye duyarlı olması amacıyla tasarlanmıştır. Hem ısıtma hem de soğutma sürecinde herhangi bir şekilde iç ünitelerde istenmeyen aşırı sıcaklık veya aşırı soğukluk durumları görülmez. Bu tarz durumların oluşması sistem tarafından her zaman için engellenir ve verimliliğin artırılması mümkün olur.