Değişimin en kısa yolu; Muntes!
En iyi kalite ve en uygun fiyat için Muntes'i tercih edin
TEKLİF FORMU

VRF (VRV) KLİMA SİSTEMLERİ

Teknolojik gelişmelerin yaşanmasından sonra ortaya çıkan VRF klima sistemleri, birden fazla mekanın aynı anda ısıtılmasına ya da soğutulmasına yardımcı olan hizmetler şeklinde tanımlanabilir. Temel bir dış ünite ile birbirinden bağımsız farklı iç ünitelerin denetlenmesine yardımcı olan VRF klima sistemleri sayesinde, kişiler konforlu bir şekilde ısınmanın tadını çıkarabilirler. Özellikle sıcaklıklar yıl içerisinde çok fazla düşmediği şehirlerde, bu tür ürünlerin kullanılması, bireylerin ısınma sürecinde güvenliklerinin sağlanması açısından da faydalıdır. Tek bir cihaza bağlı olarak yönetilen ısıtma ve soğutma işlemleri sayesinde daha çok kişinin ısınma ihtiyaçlarının giderilmesine de yardımcı olunur.

 

Konforlu Klima Hizmetleri Açısından Avantajlı

Genel olarak klimaların özellikleri dikkate alındığında, yalnızca bulunduğu alanı ısıtmak ya da soğutmak ile görevlilerdir. Bu nedenle büyük mekanlarda, tek bir noktada klimanın bulunması, kişilerin ihtiyaçlarının karşılanmasını engeller. Benzer durumlarda kullanılan VRV klima ise aynı anda birden fazla kişinin klimadan eşit derecede yararlanmalarına yardımcı olur.

  • Genellikle büyük alanlarda, hastane, mağaza, restoran ya da alışveriş merkezi gibi noktalarda kullanılan bu tür klima sistemleri sayesinde kış aylarında üşüme problemi yaşama durumu en aza indirilir.
  • Yine aynı şekilde yaz aylarında da bireyler, binanın farklı noktalarına yerleştirilen VRF klima sayesinde ferahlama imkanı bulabilirler.
  • Genel olarak kurulduğu tüm binanın ısınma ya da soğuma sürecinin tek bir cihaz üzerinden yapıldığı VRF klima sistemlerinde, böylelikle farklı iç ünitelerin daha kolay bir şekilde kontrol edilmesi amaçlanır.

 

Vrf Klimalar Sayesinde Enerji Tasarrufu Sağlanır

Belirtilen özelliklerinin dışında, aynı zamanda VRV klima sistemleri, enerji tasarrufu açısından da son derece avantajlıdır. Isınma ve soğuma işlemlerini tek bir ünite üzerinde birleştiren, bu sayede diğer ünitelere eşit sıcaklıkta hava gönderen cihaz, daha az enerji harcayarak kaliteli sonuçların ortaya çıkmasına yardımcıdır.

  • Daha öncesinde VRF klima sistemleri konusunda hiçbir bilgi sahibi olmayan kişiler, uzmanlar ile görüşerek bir an önce yararlanmaya başlayabilirler.
  • Tasarım açısından da pratik parçalar olan klima sistemleri kolay bir şekilde mekana taşınabilmekte, kurulum işlemi ise son derece kısa sürmektedir.