Değişimin en kısa yolu; Muntes!
En iyi kalite ve en uygun fiyat için Muntes'i tercih edin
TEKLİF FORMU

ENDÜSTRIYEL HAVA PERDESI KURULUMU

Fabrika, ofis, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, restaurantlar ve endüstriyel tesisler gibi bir çok yapının iç ortamda bulunan ısıtılmış veya soğutulmuş yani bir başka deyişle şartlandırılmış havanın kalitesini koruyarak, dış ortamda bulunan iç mekanın ısı dengesini bozacak olumsuz havanın içeri geçişi engelleyen hava perdeleri, aynı zamanda kirli hava, nem, toz ve sinek gibi iç mekanın hava kalitesini etkileyecek faktörlerin ortama geçişini engellemektedir.

 

 

Araç giriş çıkışlarının olduğu endüstriyel tesis ve fabrikalarda kapının açık kaldığı sürece dış mekandaki havanın iç ortam şartlarını bozmamasının yanında üretimin veya iç mekanda saklanan malzemeleri kalitesinin etkilenmemesi gerektiği durumlarda Endüstriyel Tip Hava Perdesinin kullanımı önem arzetmektedir.  

 

 

Standart kapı yükselikleri için geleneksel hava perdelerinin kullanımı mümkün iken, 3 metreden daha yüksek kapılarda Endüstriyel Hava Perdelerinin kullanımına geçilmektedir. İşte bu noktada firmamız Muntes Mühendislik, mekanın kullanım amacı, kapının fiziksel özellikleri, kapının baktığı cephe, kapı yükseliği ve kapı genişliği gibi parametreleri dikkate alarak en uygun Endüstriyel Hava Perdesi tipinin seçimini yapmaktadır.

 

 

Hava Perdeleri, ısıtıcısız, elektrikli ısıtıcılı ve doğalgazlı ısıtıcılı olmak üzere üç farklı tipte seçilebilmektedir. Mekanda ısıtma ihtiyacı olup olmadığının yanında tesisteki kaynaklar gözönüne alınarak, ısıtıcısız, elektrikli ısıtıcılı veya doğalgazlı ısıtıcılı endüstriyel hava perdelerinden birine karar kılınabilir. Sektördeki önde gelen tedarikçi partnerlarımızdan en uygun ve sorunsuz ürünleri seçerek alternatifler halinde müşterimize sunarak en doğru kararın alınmasında yardımcı oluyoruz.

 

 

Endüstriyel Hava Perdelerinin genellikle montajı büyük kapılara yapıldığı için bu cihazların asılması için çelik konstrüksyon gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda Muntes Mühendislik olarak bu imalatları da gerçekleştirip elektrik tesisatı ve bağlantı işlerini de tamamlayıp anahtar teslim hava perdesi kurulum işimizi tamamlıyoruz.