Değişimin en kısa yolu; Muntes!
En iyi kalite ve en uygun fiyat için Muntes'i tercih edin
TEKLİF FORMU

KRITIK TIP SUSTURUCU

Kritik Tip Susturucu, jenaratör egzos çıkışına monte edilerek, cihazın çalışma sesinin sönümlenmesini sağlayan ekipmanlardır. Jenarötör özellikleri ve çıkış noktasında istenilen ses seviyesi dikkate alınarak tasarlanırlar. Bu ekipmanlar dışarıdan oldukça basit bir yapıya sahipmiş gibi görünseler de, içeriden bakıldığında önemli hesaplamalar ışığında dizayn edilen karmaşık yapılar olduğu görülebilmektedir.

Muntes Mühendislik olarak jeneratör çıkışları için istenilen ses seviyeleri yakalamak adına garantili tasarımlar yapmaktayız ve her proje için özel çalışmalar yapmaktayız.

Kritik Tip Susturucuların sınırlarının daha üzerinde, dB seviyesinde azalma istenildiği takdirde, Süper Tip Kritik Susturucuya ihtiyaç duyulmaktadır. Muntes Mühendislik olarak Süper Kritik Susturucu tasarımını da yapabilmekteyiz.

 

 

Tasarımını yaptığımız Kritik Tip Susturucunun üretimini de gerçekleştiriyoruz. Bir çok katmandan oluşan susturucu imalatı hassasiyet gerektirmektedir. Dikkatli bir şekilde yapılan imalatın sonrasında ürünün montajı ve sabitlenmesi işlemleri konusunda da müşterimize destek olup anahtar teslim bir hizmet sunmaktayız. Kritik Tip Susturucu cihazın egzos sıcaklığından doğrudan etkilendiği için bu noktada ısı izolasyonu da önem arz etmektedir. İsteğe bağlı olarak verilen dış çeper sıcaklığına göre taş yünü izolasyon kalınlığı hesaplanarak dış yüzeyin kaplaması da tarafımızdan yapılmaktadır.

Bu işlemin akabinde hem ısı kaplamasının korunması hem de daha güzel bir görünüm için alüminyum gofraj kaplama alternatifimiz de bulunmaktadır. Kaplama hassas malzemeler ile yapıldığından bu işlemin Kritik Tip Susturucu montajı akabinde yapılması daha sağlıklı olmaktadır.